Nest Bank Wasze opinie o koncie

Forum o NEST Banku, pierwszym oficjalnym banku mobilnym w Polsce, który obecnie stał się instytucją rodzinną.

Nest Bank Wasze opinie o koncie

Postautor: marcin » 2 sie 2017, o 12:10

Zastanawiam się czy obecnie warto jest założyć konto osobiste w Nest Banku. Postanowiłem zapytać na forum finansowym jakie argumenty przemawiają za lub przeciw otwarciu tego rachunku? :roll:

Na pewno znajdą się osoby, które mogą z praktycznego punktu widzenia wytłumaczyć mi sytuację od strony klienta. Będąc posiadaczami produktów tegoż podmiotu. Czytałem już trochę recenzje i opinie konto NEST Bank ma w przeważającej większości pozytywne. Wiem że zawsze znajdą się malkontenci, którzy nie przeczytali dokładnie tabeli opłat dla nest rachunku. Jednak tutaj chyba nie ma do czego się przyczepić. Prowadzenie NEST konta widzę że jest za prawdziwe 0 złotych. Podobnie użytkowanie karty debetowej nie wymaga co miesięcznych czynności. Takich jak choćby dokonywania regularnych płatności, jeśli dobrze zrozumiałem tabelę prowizji. Rachunek oszczędnościowy nie jest niestety zbyt wysoko oprocentowany. :evil:

Jednak teraz na rynku bankowym jest posucha w tym względzie. Obniżki stóp procentowych przełożyły się na spadek wysokości odsetek oferowanych przez banki. Nie mniej jednak widzę że opinie o Nest Banku nie zależą przecież od takich czynników. Przeważają jednak argumenty pozytywne, czyli fakt, że rachunek jest prowadzony za prawdziwe 0 zł. Z subiektywnych odczuć i spraw to zauważyłem, że karta płatnicza jest po prostu brzydka. Jednak kto o zdrowych zmysłach wybiera rachunek bankowy z powodu grafiki przedstawionej na plastiku? Na pewno nie ja i nie jest to dla mnie żaden argument. Bardziej interesuje mnie kwestia bezpłatności oraz możliwie niskich opłat dla rachunku, który chcę otworzyć. Jak również opinie klientów o nest banku i jego produktach. :)

Co do moich pytań odnośnie banku to mam ich kilka:
  • Jak jest z bankomatami, czy wszystkie w Polsce są za darmo? Zagraniczne również?
  • Co radzicie jeśli nest bank zdecyduje się wprowadzić opłaty dla rachunku?
marcin

Re: Nest Bank Wasze opinie o koncie

Postautor: lech » 2 sie 2017, o 19:34

Jeżeli otworzysz konto w nest banku i otrzymasz kartę to wszystkie bankomaty w Polsce masz bez opłat. Aktualnie bank nie pobiera z tego tytułu żadnych prowizji. Oczywiście warunek dotyczy wypłat gotówki w krajowej walucie, czyli złotych polskich. To obecnie chyba jedyne takie konto w Polsce, gdzie na ma żadnych dziwnych warunków do spełnienia. W innych bankach są niestety niewygodne i nie racjonalne warunki płatności kartą albo regularnego zasilania konta środkami.
lech

Postautor: marcin » 2 sie 2017, o 19:43

Obawiam się trochę powtórzenia sytuacji, jaka miała miejsce w T-Mobile Usługi Bankowe. Tam po zgromadzeniu odpowiedniej liczby klientów szybko wprowadzono opłaty. Tutaj może być podobnie, stąd moje obawy. Wiem że opinie o nest banku są dobre i na razie na coś takiego się nie zanosi. Jednak wolę dmuchać na zimne i być przezornym. Stąd też moje pytanie o nest konto na tym forum.
marcin

Postautor: lech » 2 sie 2017, o 19:49

Nikt Cię w żadnym banku nie trzyma na siłę. Masz przecież wybór i możesz zagłosować nogami, tak jak inni klienci. Gdy tylko pojawią się opłaty, to natychmiast szukasz tańszego rachunku. Zakładasz nowe konto i zlecasz zamknięcie starego. Wiem że to wymaga chwili wysiłku, jednak warto się pochylić aby nie płacić zbyt wysokich prowizji.
lech

Postautor: marcin » 2 sie 2017, o 21:05

Wiem, tylko pytam. Sam już zmieniłem w życiu bank nie jednokrotnie. Za każdym razem gdy pojawiały się prowizje dla prowadzonego konta osobistego albo karty. Oczywiście jestem w stanie zaakceptować jakieś niskie i sporadyczne opłaty. Jednak nigdy nie pozwalałem „golić się” z kasy za nic. Jestem świadomym klientem instytucji finansowych i wiem na jakiś zasadach odbywa się rywalizacja banków na rynku.
marcin

Postautor: lech » 2 sie 2017, o 21:23

Ta rywalizacja to konkurencja, jednak jest ona mocno ograniczana. Zarówno przez same banki, które lubią zmowy cenowe i wspólne podnoszenie opłat. Jak również poprzez rządzących, którzy ciągle nakładają nowe podatki na firmy, które tylko są w stanie generować zyski. Pamiętacie przykład KGHM i podatku od kopalin? Również firmy ubezpieczeniowe przypłaciły to zmniejszeniem konkurencji i podwyżkami cen polis ubezpieczeń komunikacyjnych.
lech

Postautor: marcin » 2 sie 2017, o 21:39

Dzięki za wszystkie porady i ciekawą dyskusję. Widzę że opinie nest bank tak jak inne podmioty ma pozytywne, dopóki nie wprowadzi opłat za użytkowanie podstawowych opłat. Sytuacja na rynku owszem nie jest obecnie przyjazna klientom. Jednak nie zmienia to faktu, że osoba mobilna świadoma może znaleźć na rynku dobre oferty. Tym bardziej konta nie absolutnie darmowego, ale bezpłatnego warunkowo. Nie mniej jednak oferta NEST Banku jest obecnie bezkonkurencyjna jeśli chodzi o brak opłat dla rachunku.
marcin

Postautor: dudek » 20 sie 2017, o 10:46

Uważam że powinni już dawno wprowadzić powiadomienia sms. Poza tym bank jest tani w użytkowaniu i pod względem kosztów prowadzenia konta nie ustępuje konkurencji.
dudek

Wróć do NEST Bank